Son zamanlarda bilişim sistemlerinin gelişmesiyle birlikte firmalar ve kurumlar kendilerini sanal ortama taşımaya ve bu sanal ortamda işlerini yapmaya devam ediyor. Bilişim sistemleri her ne kadar hızlı ve işlevsel olsa da ne yazık ki bazen yeterli güvenlik sağlamayabiliyor. Bu gibi durumlarda kurumlar bilişim sistemlerini koruyacak güvenlik önlemlerini almak zorundadır. Kurumlar sistemin güvenli olması için siber güvenlikçilerin de yardımıyla birçok güvenlik önlemi alabilir ve gelen saldırılara müdahale etme konusunda çalışanlarını eğitebilir. Ancak hiçbir güvenlik uzmanı, sistem yöneticisi veya bilgi işlemci bir saldırganın motivasyonuna erişemez. Daima sistemdeki güvenliğin dışarıdan biri tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Sızma testleri, müşteri tarafından belirlenen bilişim sistemlerine mümkün olabilecek her yolun denenerek sızılmaya çalışma işlemlerinin tamamına verilen addır.

Sızma Testi kavramı Vulnerablity Assement yani Zafiyet Analizi ile karıştırılmamalıdır. Zafiyet analizi çalışmalarında amaç herhangi bilişim sisteminde güvenliği tehdit edebilecek bir açık bulmak iken sızma testlerinde amaç; bulunan açıklar doğrultusunda ne kadar zarar verilebileceğini belirlemektir.

Blink Cursor Pentest Hizmeti

Peki kendi sisteminize piyasa alternatiflerine göre uygun fiyatla güvenilir ve doğru şekilde sızma testi yaptırmak ister misiniz? 

Cevabınız evet ise BlinkCursor pentest hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Pentest ekibimiz sisteminizi inceleyerek ve zafiyetlerin yol açabileceği zararı sizin için tespit edecektir.

BlinkCursor Pentest Ekibi

İşte Sızma Testi Ekibimiz;

  • Ali Kalaycı
  • Efe Arda Yavaş
  • Saniye Nur Çintimur
  • Raif Berkay Dinçel
  • Erhan Saygılı
  • Emre Aslan

Şimdi Pentest Yaptırın !

Başvuru için yandaki buton ile erişeceğiniz formu doldurun.